Brbljaonica
Dobro došli,

Ukoliko niste član foruma, registrujte se i priključite se komentarisanju i druženju sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
vaša Brbljaonica smajlic
:warning1 NOVOREGISTROVANI A NEAKTIVNI ČLANOVI SE NAKON PET DANA OD DANA REGISTRACIJE TRAJNO BRIŠU SA FORUMA.

Delite
Ići dole
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator
Broj poruka : 1972
Datum upisa : 05.03.2017

Bizim Hikaye

taj Čet Sep 21 2017, 22:59
First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]

Naša priča

Žanr: Drama
Uloge: Hazal Kaya, Burak Deniz, Nesrin Cavadzade, Evrim Doğan, Yağzıcan Konyalı, Nejat Uygur i Reha Özcan
Režiser: Serdar Gözelekli
Scenario: Meryem Gür i Banu Kiremitçi
Produkcija: Med Yapim
Emiter: Fox

Opis: Serija je rimejk americke serije Shameless. U fokusu je porodica koja zivi siromasno. Otac kockar i alkoholicar, kojeg je supruga napustila i ostavila sestoro dece. Najstarija kcerka Filiz je zapravo stub porodice, ona koja brine o petorici mladje brace...

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

Re: Bizim Hikaye

taj Pon Jan 22 2018, 20:38

Ne mogu da disem bez tebe nsfg
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sre Jan 24 2018, 21:18
Message reputation : 100% (1 vote)
[You must be registered and logged in to see this link.]
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sre Jan 24 2018, 21:41

Sadrzaj 19.epizode

Barisova i Filizina privremena sreca zavrsila se Dzemilovim dolaskom. Htela to ili ne, Filiz mora da se zajedno sa njim vrati u mahalu. Filiz se po povratku kuci susrece sa jednim iznenadjenjem, njena majka se vratila kuci i nema nameru da ode. Cak sta vise, i deca su kuci. Filiz je srecna zbog toga sto su se deca vratila kuci, ali s druge strane je ljuta na majku koje nije bilo neko vreme.

Baris ostaje u mahali i nastavlja sa pokusajima da uveri Filiz. On bira drugaciji nacin da dokaze da se smestio u mahalu i da ne namerava nigde da ode. I dok to raduje Fikreta i Kiraz, Filiz je zbunjena. Barisov poslednji potez dovodi Dzemila do ludila.

Hikmet je u nevolji zbog pisma koje je Esra skrivala. Hoce li istovremeno uspeti da spreci Asima da naudi Esri, i da sakrije da je on taj koji je napisao pismo?

Rahmet i Muzde pokusavaju da stanu na svoje noge zaradjujuci nesto novca od dnevnih poslova, ali njihov posao nije lak. Tulaj pokusava da zapocne razgovor sa Tufanom oko usvajanja Dzejlan, ali Tulaj nije svesna da je Tufan u problemu zbog jednog problema iz proslosti. Od koga ce Tufan zatraziti pomoc da resi taj neocekivani problem?

Sukran pokusava da pokaze svima ko je majka u kuci. Pokusava da preuzme odgovornost za kucu i decu koju je Filiz toliko dugo imala na sebi, i zbog toga dolazi do prepirke izmedju njih dve. Hoce li Sukran uspeti da uveri Filiz i decu koja ne veruju da je njeno ponasanje iskreno?
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sre Jan 24 2018, 21:44
Fotke iz 19. epizode

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Ned Jan 28 2018, 14:23

Rejting i dalje odlican  ok

Total odlican

AB solidan

ABC takodje odlican
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pon Jan 29 2018, 21:19

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sre Jan 31 2018, 19:29

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sre Jan 31 2018, 19:47
Sadrzaj 20.epizode

Ono sto se dogodilo Sukran duboko je potreslo celu porodicu. Ta situacija dovodi do toga da svi shvate zasto se Sukran ponasala onako kako jeste. Ono sto su saznali duboko potresa porodicu, ali im daje i nadu za buducnost. Hoce li se Sukran oporaviti i vratiti kuci?

Deca koja sada zive u strahu zbog mogucnosti da ce izgubiti majku koja se tek vratila, u isto vreme su u strahu da ce biti vraceni u sirotiste. Medjutim, Filiz je posvecena tome da ne dozvoli da se to dogodi.

Dzemil i dalje zivi u bolu i besu jer ne moze da drzi ruku zene koju voli. On pocinje se iskaljivanjem besa na ljudima koji ga okruzuju. Hoce li Dzemil ostaviti sve po strani i odseliti se u novi grad?

Fikri  krivi decu za ono sto se dogodilo njegovoj zeni i ponovno pocinje da pije zbog svoje patnje. Svakim danom njegovo zdravlje se pogorsava. Koliko ce jos dugo Fikri uspeti da skriva svoju bolest?

Tufan je u potpunosti izgubio kontrolu nad svojim zivotom zbog onoga sto mu se dogadja u poslednje vreme, a sa dolaskom neocekivanog i nezeljenog gosta, opet je uznemiren. Ferda, Tufanova zena koju nije video godinama, dolazi i lepo se ponasa prema njemu. Tulaj povratak Tufanove zene vidi kao priliku da se Tufan razvede, ali ona cak ne moze da podnese ni da je gleda u lice.

Hikmetova platonska ljubav nastavlja da donosi probleme i njemu i Esri. Iako mu je Esra rekla da ode i drzi se podalje, Hikmet ne zeli da napusti market. Takvo Hikmetovo ponasanje ce uticati i na njegovu vezu sa Muzi.

Dok se led izmedju Barisa i Filiz polako otapa, Filiz je u potpunosti fokusirana na svoju majku. Sa podrskom koju dobija od Barisa, pokusava da odrzi porodicu na okupu. Kako bi sredio svoj zivot i isplanirao buducnost sa Filiz, Baris odlucuje da podeli svoje planove sa svojom porodicom. Hoce li Bariseva porodica to prihvatiti i podrzati svog sina?

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pet Feb 02 2018, 13:47
Rejting i dalje odlican ok

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Ned Feb 04 2018, 23:55

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Uto Feb 06 2018, 02:11

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sre Feb 07 2018, 18:44

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sre Feb 07 2018, 19:02
Sadrzaj 21.epizode

Porodica je saznala da Fikri ima jos jednu cerku i zacudjena je onime kroz sta prolazi. Deca zele sto pre da pronadju Jeliz i dovedu je kuci i vide da li je ona potencijalni donator za Fikrija.

Jelizina pojava ce poremeti porodicnu ravnotezu. Filiz prima Jeliz u kucu i dobro se ponasa prema njoj, ali ona se nikako ne svidja Tulaj. Tulaj misli da Jeliz ima podmukao plan. Izgleda kao da se Jeliz brzo privikla na porodicu. Da li je Jeliz dobrog srca kao sto izgleda, ili je Tulaj u pravu?

I dok porodica misli kako Sukranino ozdravljenje dobro napreduje, ona u planu ima druge stvari. Sukran koja je bila u nadi zbog terapije, donosi odluku koja ce joj promijeniti zivot. Kako ce ta odluka uticati na Elibolove?

Dok se Filiz bavi sa roditeljima, Baris se brine za decu. Dzemil je odlucan da se razvode sto pre i ode iz grada. Baris koji misli da ga je sklonio s puta, zeli da veruje da ce sa Filiz sve biti kao pre.

Hikmet otkriva  sestri tajnu koju je dugo skrivao. U isto vreme saznaje se za novi razvoj dogadjaja izmedju Esre i Asima. Hikmet je jako zadovoljan time sto se opet poceo priblizavati Esri.

Tufanov razvod pretvorio se u apsurd. Ferda se inati da se ne zeli razvesti i svakog dana sve vise iskusava Tulajino strpljenje. Tufan preklinje Tulaj da se jos malo strpi. Koliko ce se jos Tulaj moci da se strpi dok se Tufan ne rastane sa Ferdom koja se poprilicno udomacila u njihovoj kuci?

Vera2x
Broj poruka : 19
Datum upisa : 11.02.2018

taj Ned Feb 11 2018, 21:00
pozdrav za celu ekipu sa foruma sreca poseban za moju Milku dhjdg

zar ovu seriju niko ne gleda ? gjsgn  a dobra je , i prica i glumci
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 10637
Datum upisa : 25.05.2012
Omiljeni citat : " Ako biraš između osećaja i mišljenja drugih ljudi, biraj ono što će te usrećiti. "
http://brbljaonica.serbianforum.info

taj Pon Feb 12 2018, 01:30
[You must be registered and logged in to see this link.] ::pozdrav za celu ekipu sa foruma sreca poseban za moju Milku dhjdg

Dobrodošla fgnsfg welcomeeee

Seriju prati [You must be registered and logged in to see this link.] pa ćeš imati društvo za komentarisanje. Nadam se da ćemo se lepo družiti na forumu. nsfg
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pon Feb 12 2018, 11:11
[You must be registered and logged in to see this link.] ::pozdrav za celu ekipu sa foruma sreca poseban za moju Milku dhjdg

welcomeeee

Micika moja PeeePaaaa zagrljaj

Kao sto vidis ja gledam... Sad cu barem imati drustvo, i to kakvo  ljub
Vera2x

taj Pon Feb 12 2018, 19:54
Jooooooooj Milka moja , cek da se malo navezbam 4fg4sdfg  'ocu da citiram tvoj i post Jelenka , da vam zahvalim na dobrodoslici  a ne znam kao ...  :123265977:

evo ovako cu  nsfg
Vera2x

taj Pon Feb 12 2018, 19:55
[You must be registered and logged in to see this link.] ::

welcomeeee

Micika moja PeeePaaaa zagrljaj

Kao sto vidis ja gledam... Sad cu barem imati drustvo, i to kakvo  ljub

naslaaaaaaaaaaaaaaa girl dance
Vera2x

taj Pon Feb 12 2018, 19:57

Dobrodošla fgnsfg  welcomeeee

Seriju prati [You must be registered and logged in to see this link.] pa ćeš imati društvo za komentarisanje. Nadam se da ćemo se lepo družiti na forumu. nsfg

Hvala , bolje vas nasla :agsfgbs:
Vera2x

taj Pon Feb 12 2018, 20:03
izasao je frag. za 22 ep.

Turciiiiiiiii što me sramota od lopine automobila ... za dan dva vrsni hirurg ... cas posla i nadje i presadi jetru .

Spuvali su mi volju proslom epizodom
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pon Feb 12 2018, 23:02

Hajde sad malo da vidimo Filiz kako trci za Barisom... Razumem ja nju i njenu situaciju, ali vec dugo mi opasno pici po zivcima... Ali opasno nene

I Meni su Verocka spucali zelju i volju proslom epizodom. Sto je mnogo mnogo je....

Poslednji izmenio ModestyM dana Pon Feb 12 2018, 23:18, izmenjeno ukupno 1 puta
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pon Feb 12 2018, 23:16
[You must be registered and logged in to see this link.] ::Jooooooooj Milka moja , cek da se malo navezbam 4fg4sdfg  'ocu da citiram tvoj i post Jelenka , da vam zahvalim na dobrodoslici  a ne znam kao ...  :123265977:

evo ovako cu  nsfg

Nek si ti nama samo dosla nsfg

Brzo ces sve navezbati, ne sumnjam ja u tebe. A sve sto ti je nejasno slobodno pitaj  merhaba

I jos jednom da te zagrljaj
Vera2x

taj Uto Feb 13 2018, 01:26
[You must be registered and logged in to see this link.] ::[You must be registered and logged in to see this link.]

Hajde sad malo da vidimo Filiz kako trci za Barisom... Razumem ja nju i njenu situaciju, ali vec dugo mi opasno pici po zivcima... Ali opasno nene

I Meni su Verocka spucali zelju i volju proslom epizodom. Sto je mnogo mnogo je....

Tesko cemo Milka moja videti kako " Filiz trci za Barisom "  ne sumnjam da cemo je videti kako pati al' da krene za njim kao on za njom , yok , yok . U originalu bi to verovatno bilo al' u Turskoj verziji tesko . ( zene  to tamo ne rade liz01  )

Cudan su narod , ova serija treba da uzdigne zenski lik a njima kao da je ideal zene , zrtva , pacenica , sistem - cuti i trpi . OK , treba snage za to , pogotovu kad je to svestan i dobrovoljan izbor , ali valjda im se nekad nametne pitanje smisla zrtve , sta se za sta daje . Ako neprocenjivu vrednost zrtvuju za tepsiju ribe ... onda je to mad72  a ne :agsfgbs:

Zrtvovanje za drugog je cin vredan postovanja , aminujem  ali kao i sa drugim stvarima , kad se  pretera , vrednost cina se obesmisli , sam sebe negira , postane glupost . A Filiz je svojom zrtvom  postigla bas to .  oklagijaa

Ko to od nje trazi , ocekuje ? Lepo je sto ona hoce decu da zastiti od traume da su napusteni ... ali ta deca bolje i  zrelije od nje nose probleme sto im zivot servira .

Ajd ranije , do pojave Barisa , odnosno do ljubavi u njenom srcu , imala je dva putica ( ko Lepa L) ili da se bori za svoje mesto pod suncem ili da se bori za mladju bracu i sestru , Odabrala je drugi putic ... :agsfgbs: :agsfgbs:  da spase njih petoro umesto da se lakta samo za sebe . Taj njen izbor nekako ne dozivljam zrtvom , bar ne u pateticnom smislu , vec kao okolnostima nametnut izbor  . I ona se nije osecala kao zrtva , naprotiv , osecala se snaznom , borcem , imala je jaku satisfakciju ... uspesno se bori za petoro ljudi iza sebe .

A kad su stvari imakle kontroli , kad je onaj koji je trebalo da se bori za njih sestoro , " otac " potkopao temelje na kojima je drzala njegov teret , prijavio soc.sluzbama da cetvoro maloletne dece zive bez nadzora roditelja ... e onda mi je njena reakcija i pronalazenje resenja po svaku cenu bilo budalasto .

Prvo dom za decu nije muciliste nego ustanova gde borave i druga deca sa slicnim problemima . Pa sta znaci , druga deca mogu tamo da budu a njena ne , pa nek kosta sta kosta .
Drugo , oni su u prednosti u odnosu na tamo drugu decu , cetvoro ih je , tu su jedno drugom , i sigurno im je zbog toga lakse nego  drugoj decurliji koja su sama . Hikmet je odrastao , ume da se nosi sa situacijom , u tom ambijentu im menja nju . Ismo je mali , on ne kapira sta se dogadja ... kad je njemu tu njegova Kiraz , Fiko , Himet ... mirno spava . A ovi dvoje srednji , Kiraz i Fiko , oni su   pametniji  od nje ... kad su skapirali koju cenu ona treba da plati za njihov povratak kuci , oboje su prihvatili da ce pre ostatiti u domu nego da se ona uda za coveka kog ne voli . Osetili su koja je tezina i mucnina sestrine  zrtve . To njihovo prihvatanje da i dalje ostanu u domu nije ostala prazna rec , preduzeli su sve korake da do vencanja ne dodje .

Filiz , koliko god da pokazuje visoke moralne vrednosti u stavu , postupku , razocarala me je sa Dzemilom . Na stranu to sto je Dzemil nesimpatican , on je takav kakav je , sebi i svojoj mami najbolji ... nisam mu videla velike mane ( sem ljigavosti ) ali u svakom slucaju , niko , pa ni on ne zasluzuje da bude necije sredstvo . Filiz zna da je on zaljubljen u nju , i koristi njegove emocije za postizanje svog cilja . Mrtva ladna , bez grize savesti ga koristi i otkantava po sopstvenim potrebama . Pa zasto ? Da li je i sekundu pomislila kako se on oseca , njegova majka ... dobro poznaje mentalitet mahale , zna da ce oni to doziveti kao bruku , sramotu .

Ovo poslednje sto je uradila na sudu ... ( panicno , nerazumno i slepo reaguje na decu ) da ne volim Hazalocku koliko je volim , od srca bih joj pozelela sledeci scenario :

Baris neka ide svojim putem ... siroko mu polje ... a ona , neka plati cenu svoje nerazumnosti ... da se useli kad mamicke u kucu , kod Dzemila u spavacu sobu ... pa nek je on zvali i jase ( zena mu je , a i rekla je da ga voli ) neka se deca vrate , odrastu , pozavrsavaju skole , budu dobri u uspesni, odu po belom svetu za svojim zivotom , ako mogu , ako ih ne zadrzi TERET zrtve koji je sestra zbog njih podnela  ... a ona neka neguje svoju i Dzemilovu decu , neka svake noci okrece glavu na drugu stranu , pravda se glavoboljom a kad to ne prodje pusti ga da je balavi ,  slusa mamine komentare iz mahale ... i postavlja sebi pitanje , da li je dobro uradila ? Da li je decu "okovala" teretom zrtve , da li oni mogu biti srecni i slobodni kad znaju da ona nije srecna , zrtvovala CEO svoj zivot da oni ne bi boravili par godina u domu . Uzas ... i za nju i za njih  :25828934529639
I ko je srecan zbog njene odluke ? niko ... deca , Baris , ona pa ni Dzemil ... nije on bas takav debelokozac da bi uzivao uz zenu koja ga ne voli .

Poslednji put izmenio Vera2x dana Uto Feb 13 2018, 01:36, izmenio ukupno 3 puta
Vera2x

taj Uto Feb 13 2018, 01:27

Nek si ti nama samo dosla nsfg

Brzo ces sve navezbati, ne sumnjam ja u tebe. A sve sto ti je nejasno slobodno pitaj  merhaba

I jos jednom da te zagrljaj

love vole se
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Uto Feb 13 2018, 13:05
[You must be registered and logged in to see this link.]  nsfg

Micika moja sve si rekla. To je u sustini ono sto me je vremenom polako odbijalo od serije, pa sam poslednjih 5/6 epizoda gledala samo na preskoke. Najave i prevedene delove i uopste nisam imala osecaj da sam nesto bitno propustila. Pocela sam da se nerviram jos od one prve Dzemilove ucene Barisa, ali me je ona Filizina prosidba doticnog definitivno patosirala. Moze ovo 1000 puta da bude rimejk koji za sada prati original, ali meni je ovaj zaplet toliko turski da je vremenom poceo da me iritira. Ne znam, nisam gledala oroginal, ali nikada ne bih rekla da po bilo cemu prate Amere. Sve ovo je vec vidjeno u skoro svakoj turskoj seriji da je postalo predvidivo i meni licno dosadno. Iritira me sto imam osecaj da Turci svesno od zenskih likova prave tupacice i glupacice koje vremenom pocinju opasno da mi skacu po zivcima. U cemu je fora ne znam, ali retke su one serije gde mogu cvrsto da stanem iza postupaka nekog zenskog lika. Filiz mi je u pocetku bila odlican zenski lik i nisam je dozivljavala kao devojku koja se pateticno zrtvuje za svoju porodicu, vec kao nekoga ko i pored svih onih teskih uslova zivota cvrsto stoji na svojim nogama, ali vremenom su neki njeni postupci postali nerazumni, pa da kazem i iritantni. Dirljiva mi je bila ta njena ljubav prema ostaloj braci i sestri i uopste ta njihova medjusobna povezanost, ali se na zalost ispostavilo da ti klinci imaju vise mozdanih vijuga nego ona koja pokusava da im zameni majku. Ta njena zrtva je vremenom postala apsurdna i toliko isforsirana da mi je stvarno dolazilo da joj nalupam par vaspitnih ne bi li se resetovala. Razumela sam savrseno dobro tu njenu potrebu da deci zameni majku, jer koliko god ona bila jaka i odlucna, ustvari je samo projektovala na decu ono sto je njoj najbolnije, taj nedostatak majcine ljubavi i njenog prisustva. To je ono sto je htela da im nadomesti, tu prazninu koju oseca od detinjstva, ali je vremenom izgubila kompas i pocela da preteruje u svemu tome. Da bi me onim dolaskom na Dzemilova vrata totalno patosirala. Sto ti kazes na stranu sam Dzemil koji je iritantni kretencic, ali da je samo malo ukljucila mozak shvatila bi da su on i njegova mama poslednje osobe koje ce razumeti tu njenu opsesiju decom. Ne znam kako je mogla da ocekuje da ce zena koja ni nju ne moze da prihvati, prihvatiti jos petoro dece koja ona uvodi sa sobom u taj brak, pa makar on bio i na papiru. I to pored onakvog Barisa koga ne bi nasla ni da ga je svecom trazila. Na stranu njegova ljubav prema njoj koja me je od pocetka bacila na kolena, ali onakva njegova ljubav prema deci, pa to je nesto sto me je raspametilo. Ok, lagao je od pocetka o svemu, uvalio se se u shit zbog tog svog muljanja, ali njegova ljubav prema njoj nikada, ali nikada nije bila pod znakom pitanja. To sto je on uradio za nju i decu ne bi za nekoga ni rod najrodjeniji, a onda mu ona sve to vrati onako na kraju prosle epizode. Onako brzopleto i bez trunke mozga da mi se zeludac okrenuo. I onda istrcava na hodnik i obraca mu se kao da se bukvalno nista nije desilo pre samo par sekundi. Stvarno ne znam kako bih opisala onaj njen debilni postupak u sudnici, ali zasluzila je da je Baris nikada vise ne pogleda. Imati onakvog muskarca kao podrsku, imati onakvu njegovu ljubav i vezanost za klince, i izgovoriti, da, ja volim svog muza...... znaci da se ispovracas!!! Zar nije taj isti Baris 1000 puta do sada nasao resenje za sve njene probleme i ona umesto da se razvede i sa njim sedne i nadje resenje i za ovaj, ona od njega napravi budalu i majmuna. A to sto je sva zabezeknuta i sto grca u suzama moze da okaci macku o rep, jer me nicim, ali bas nicim nije dirnula. Cak sta vise, totalno mi je pala u ocima. Sad nek pere Dzemilu gace i carape, i nek sluzi njegovu mamicu, pa kad je vec htela da se zrtvuje neka joj ta zrtva bude sto veca kafa
Sponsored content

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu