Brbljaonica
Dobro došli,

Ukoliko niste član foruma, registrujte se i priključite se komentarisanju i druženju sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
vaša Brbljaonica smajlic
:warning1 NOVOREGISTROVANI A NEAKTIVNI ČLANOVI SE NAKON PET DANA OD DANA REGISTRACIJE TRAJNO BRIŠU SA FORUMA.

Delite
Ići dole
SmizLa
Sweet Moderator
Sweet Moderator
Broj poruka : 486
Datum upisa : 17.10.2012
Omiljeni citat : Samoća je ponekad najbolji prijatelj. Ne postavlja pitanja, a često daje odgovore.

Sen Anlat Karadeniz

taj Uto Jan 30 2018, 19:06
[You must be registered and logged in to see this link.]

ISPRIČAJ/RECI, CRNO MORE

Žanr: Drama
Godina: 2018.
Produkcija: Sinegraf - Osman Sınav
TV kanal: atv
Režija: Osman Sınav, Emre Kabakuşak
Scenarij: Ayşe Ferda Eryılmaz, Nehir Erdem
Uloge: İrem Helvacıoğlu (Nefes Zorlu), Ulaş Tuna Astepe (Tahir Kaleli),
Mehmet Ali Nuroğlu (Vedat Sayar), Sinan Tuzcu (Mustafa Kaleli),
Gözde Kansu (Eyşan Sayar), Öykü Gürman (Asiye Kaleli),
Sait Genay (Osman Hopalı), Demir Birinci (Yiğit)

Opis: Pratimo priču o teškoj ženskoj sudbini 24-verogodišnje Nefes (u prijevodu: dah). Majka joj umire na porodu, a sa 16 godina ju otac proda Vedatu iz bogataške obitelji Sayer. Sa 17 godina rađa sina Jigita. Nefes je nesretna jer ju muž zlostavlja na sve moguće načine, a ona sanja o tome da sa sinom pobjegne, ali svi pokušaju završavaju još većim nasiljem. U jednom momentu joj ipak uspije bijeg, a podršku pronađe u mladom i hrabrom mladiću Tahiru Kaleliju. On je sin crnomorske obitelji koja se bavi brodogradnjom, 29 mu je godina i zovu ga ludi Tahir jer je odvažan i ludo hrabar. Ne voli obiteljski posao, nego more i plovidbu. Ne može podnijeti nepravdu, ne može gledati ljude kako pate. Nefesin muž Vedat (35g.) je psihopata koji je zlostavlja ne sve načine jer mu ne uzvraća "ljubav". On uvijek krivi druge, nikada ne preuzima odgovornost za svoje postupke. Skriva svoju osobnost pod veselom, ljupkom i šarmantnom maskom. Tuče ženu, potom mu je navodno žao, ispričava se, ali za pet minuta ponovno okrivljuje svoju ženu. Tvrdi da ju voli, a tuče je, siluje i već osam godina drži zaključanu u kući. Također tvrdi da voli svog sina Jigita.

SmizLa
Sweet Moderator
Sweet Moderator
Broj poruka : 486
Datum upisa : 17.10.2012
Omiljeni citat : Samoća je ponekad najbolji prijatelj. Ne postavlja pitanja, a često daje odgovore.

Re: Sen Anlat Karadeniz

taj Uto Jan 30 2018, 19:21
Rejting prve epizode odličan! Eto šta Turci gledaju 4fg4sdfg

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator
Broj poruka : 2803
Datum upisa : 05.03.2017

taj Sre Jan 31 2018, 00:39
Tuce, siluje, tuce................... e bem te zivote 4fg4sdfg i Turke i njihov ukus  4fg4sdfg

Dovoljan razlog da ovo NIKADA ne pogledam!! kafa
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend
Broj poruka : 586
Datum upisa : 15.04.2016

taj Čet Feb 01 2018, 19:23
Ova serija rastura po gledanosti...I ja se pitam kako je moguće da Turci vole da gledaju serije sa toliko patnje i koje su tako teške, toliko ozbiljne teme...Ja eto ne mogu da kažem da je nikad ne bih pogledala, i to iz čiste radoznalosti. Zanima me da viim da li je stvarn toliko dobra.? Ko zna možda i bacim pogled, čačka me neki đavo. :D Strah me samo da ne budem i ja posle pomahnitali fan, pa da lijem suze i ne spavam noću zbog serije. d1vfsdfv dre
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 10978
Datum upisa : 25.05.2012
Omiljeni citat : " Ako biraš između osećaja i mišljenja drugih ljudi, biraj ono što će te usrećiti. "
http://brbljaonica.serbianforum.info

taj Pet Feb 02 2018, 12:16
Rejting druge epizode 📊📈😵

Sent from Topic'it App
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pet Feb 02 2018, 13:44
Ne bih ovo gledala ni da mi plate kafa
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend
Broj poruka : 354
Datum upisa : 26.04.2017

taj Sub Feb 03 2018, 20:17
Evo vidim da je prva prevedena, a baš ću da bacim pogled da vidim što je to tako ubitačno dobro fdgsfg što se tiče opisa serije ja bi ovo preskočila svakako, a i likovi glumaca mi nisu nešto posebno, niti jedan me nije oborio s nogu. :123265977:

Al zbog ove pomame, i ovakvog rejtinga odoh baš pogledat da vidim što je to tako interesantno, javim dojmove merhaba
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 10978
Datum upisa : 25.05.2012
Omiljeni citat : " Ako biraš između osećaja i mišljenja drugih ljudi, biraj ono što će te usrećiti. "
http://brbljaonica.serbianforum.info

taj Sub Feb 03 2018, 20:55
Seriju prevodi [You must be registered and logged in to see this link.] Evo linkova za prevedenu 1 epizodu:

Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Sub Feb 03 2018, 21:06
[You must be registered and logged in to see this link.] baš pogledaj pa mi javi utiske. Tvom sudu verujem. Ja sam ovih dana bila u gužvi pa nisam stigla da bacim pogled, tako da ću da sačekam tvoje utiske i da vidim da li vredi da se pogleda.
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Pon Feb 05 2018, 09:37
Evo ovako, odgledala nekih sat vremena prve ep. i nekako gurala sve do trenuka kad je faca počeo da lomi prste na ruci "svoje drage" glava o zid nisam mogla dalje, a nije ni da prije toga me nešto posebno vuklo.

Čak me ni likovi nisu nešto posebno zainteresirali, da gledam patnju i zlostavljanje uopće mi ne odgovara, a da bi sve skupa bilo još i žalosnije to zlostavljanje vidie svi, al niko ne poduzima ništa 4fg4sdfg

Zašto je gledana, odavno sam prestala o tome razmišljat, jer što više nasilja i tuđe patnje izgleda da donosi više pažnje, a zašto je tako to bi trebalo pitat psihologe i sociologe
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Pon Feb 05 2018, 09:55
Tako znači...išli su u seriji sa maltretiranjem do krajnjih granica-užas. Onda ja to definitivno neću ni probati da gledam. A ovo što ti [You must be registered and logged in to see this link.] reče definitivno upućuje na zaključak da Turcima treba jedna ozbiljna terapija, kad mogu da gledaju tako nešto, a da im jedan poljubac bude nešto strašno i nešto što odmah sankcionišu. Blagi užas ljutasam
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Pon Feb 05 2018, 11:06
[You must be registered and logged in to see this link.] ::Tako znači...išli su u seriji sa maltretiranjem do krajnjih granica-užas. Onda ja to definitivno neću ni probati da gledam. A ovo što ti [You must be registered and logged in to see this link.] reče definitivno upućuje na zaključak da Turcima treba jedna ozbiljna terapija, kad mogu da gledaju tako nešto, a da im jedan poljubac bude nešto strašno i nešto što odmah sankcionišu. Blagi užas ljutasam

A šta ja znam, evo čitam neki pravo oduševljeni, pusti pregledi na kanalima, gledanost ludilo, a meni ništa posebno gshs

Niti mi se sviđa tematika, niti su me glumci nešto oduševili :123265977: možda tebe zainteresira, ko zna.

Evo nešto čitam da su ih upozorili na nasilje, pa neka, ako mogu kažnjavat za poljubce neka kažnjavaju i ovakve scene.

Ne kažem da treba bježat od stvari koje se i tako događaju i da trebe ukazat na to, al nikad nisam bila za ovakav način ukazivanja. Društvo i institucije bi se trebale i trebale su spriječit bilo kakvu naznaku zlostavljanja i torture na slabijim od sebe.

Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Pon Feb 05 2018, 11:27
[You must be registered and logged in to see this link.] ::

A šta ja znam, evo čitam neki pravo oduševljeni, pusti pregledi na kanalima, gledanost ludilo, a meni ništa posebno gshs

Niti mi se sviđa tematika, niti su me glumci nešto oduševili :123265977:  možda tebe zainteresira, ko zna.

Evo nešto čitam da su ih upozorili na nasilje, pa neka, ako mogu kažnjavat za poljubce neka kažnjavaju i ovakve scene.

Ne kažem da treba bježat od stvari koje se i tako događaju i da trebe ukazat na to, al nikad nisam bila za ovakav  način ukazivanja. Društvo i institucije bi se trebale i trebale su spriječit bilo kakvu naznaku zlostavljanja i torture na slabijim od sebe.

A neee, neću ja ovo ni počinjati da gledam. Čekaću ovu novu od Burcu, malo gledam ovu crno-belu ljubav i to mi je dosta. I onako ima dosta nekih serija koje već neko vreme planiram da odgledam, tipa Poyraz, ali nikako ne stižem. Tako da ovu neću ni uzeti u razmatranje, posebno nakon ovih tvojih reči.
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sre Sep 19 2018, 11:50
Druga sezona startuje 19.09. / veceras /

Promo poster za 2. sezonu
[You must be registered and logged in to see this image.]
ModestyM
Sweet Moderator