Brbljaonica
Dobro došli,

Ukoliko niste član foruma, registrujte se i priključite se komentarisanju i druženju sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
vaša Brbljaonica smajlic

Join the forum, it's quick and easy

Brbljaonica
Dobro došli,

Ukoliko niste član foruma, registrujte se i priključite se komentarisanju i druženju sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
vaša Brbljaonica smajlic
Brbljaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
:warning1 NOVOREGISTROVANI A NEAKTIVNI ČLANOVI SE NAKON PET DANA OD DANA REGISTRACIJE TRAJNO BRIŠU SA FORUMA.

Ići dole
Jelenak
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 11320
Points : 13523
Datum upisa : 25.05.2012
Omiljeni citat : " Ako biraš između osećaja i mišljenja drugih ljudi, biraj ono što će te usrećiti. "
https://brbljaonica.serbianforum.info

Sve o knjigama Empty Sve o knjigama

Ned Mar 23 2014, 00:15

Ovde pisite sta volite da citate, koliko cesto citate knjige, idete li u biblioteku, kupujete li i sakupljate knjige, sta imate u svojoj kolekciji, koje su vase omiljene knjige i o svemu ostalom na tu temu.  smajlic 
Filis
Filis
Sweet Friend
Sweet Friend
Broj poruka : 253
Points : 253
Datum upisa : 25.08.2013
Hobiji : Nekoliko
Omiljeni citat : Don't walk behind me; I may not lead. Don't walk in front of me; I may not follow. Just walk beside me and be my friend.
Camus Albert

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Sre Mar 26 2014, 22:17
Odlična tema! Čestitam!
Antonija
Antonija
Sweet Friend
Sweet Friend
Broj poruka : 123
Points : 123
Datum upisa : 29.12.2012

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Sub Apr 26 2014, 19:25
Filis ::Odlična tema! Čestitam!

...tema izvrsna...
...samo izgleda da slabo citamo...
Jelenak
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 11320
Points : 13523
Datum upisa : 25.05.2012
Omiljeni citat : " Ako biraš između osećaja i mišljenja drugih ljudi, biraj ono što će te usrećiti. "
https://brbljaonica.serbianforum.info

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Pon Apr 28 2014, 03:37
Ja moram reći da sam se vratila knjigama i čitanju. Ne doduše kao pre jer nemam vremena toliko da čitanje (znam, svesna sam toga da se može odvojiti bar po koji minut pre spavanja) i pripremila sam dosta nekih opisa mojih omiljenih knjiga i onoga što volim da čitam pa ću ovih dana postaviti.

Cure, jel čitate, šta volite da čitate? Pišite slobodno  smajlic

Inače, ima odlična grupa na fb u kojoj postavljaju knjige za svačiji ukus.

Link grupe [You must be registered and logged in to see this link.]
seeni
seeni
Sweet VIP
Sweet VIP
Broj poruka : 646
Points : 673
Datum upisa : 10.05.2013
Hobiji : gubljenje vremena
Omiljeni citat : napisat ću kada se sjetim

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Sre Apr 30 2014, 20:31
Ja stvarno volim, čitati i u posljednje vrijeme kako sam prestala (kao prije) gledati serije i biti član svih grupa na fb pročitala sam stvarno puno knjiga. Uglavnom volim romane, jer oni me opuštaju, tako da ostale ženrove baš ne čitam.
Definitivno jedna od najboljih (ako zanemarim lektire u školi) knjiga koje sam pročitala, i koja je ostavila neki utisak je "Sjećanja jedne gejše", negdje sam jeftino naletila na nju, kupila je i nisam se pokajala.
Od ovih koje sam nabavila u svoju malu privatnu biblioteku, sviđa mi se i "Bijela kraljica" napisala je Philippa Gregory. To nije baš ljubić, ali ja sam historičarka i volim te intrige na dvoru, a i priča je o ženi čiji je posao da rađa kraljeve nasljednike a poslije i da ih čuva od neprijatelja.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na ovoj fb stranici se može naći dosta prijedloga historijskih ljubavnih romana s on line linkovima [You must be registered and logged in to see this link.] i od knjiga koje sam ovdje našla najviše mi se svidjela "Kraljevstvo snova"

***
Dobila sam od Orhana Pamuka "Snijeg", počela sam je čitati, i stvarno je dobra, ali je ozbiljna priča, nije kao ljubić da te ponese pa da je moraš završiti.

***
Ukoliko volite romane tipa "50 nijansi" e na ovoj fb stranici ima dosta prijedloga [You must be registered and logged in to see this link.] Meni se svidjela "Zanesena" od S.K. Stivens mada mi je ženski lik strašno išla na živce smajlic

Eto da i ja malo doprinesem temi ;)
Jelenak
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 11320
Points : 13523
Datum upisa : 25.05.2012
Omiljeni citat : " Ako biraš između osećaja i mišljenja drugih ljudi, biraj ono što će te usrećiti. "
https://brbljaonica.serbianforum.info

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Ned Jun 01 2014, 20:31

Bila je odsutna samo dva sata. Njen suprug Dejvid trebalo je da čuva njihovu ćerku staru dve nedelje. Ali, kada je Alis Fenkort ušla u dečju sobu, započinje zastrašujuće mučenje, jer ona insistira na tome da je beba u kolevci stranac koga nikad ranije nije videla. Sa sve neprijateljskije nastrojenim i pretećim Dejvidom, koji se kune da je ona ili luda ili laže, kako Alis da ubedi policiju da joj veruje pre nego što bude prekasno?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prvi dio senzacionalne erotske trilogije koja je osvojila svijet.

Mlada i samosvjesna dizajnerica interijera Ava O’Shea i ne sluti što je čeka na prvom sastanke u Zamku. Vjeruje da je riječ o običnim konzultacijama s nekim vremešnim bogatašem iz provincije, no njezin život naglavačke okreće Jesse Ward, neopisivo privlačan i bogat nasljednik raskošnog posjeda. Ava nije svetica, niti mu se takvom želi prikazati, no svijet strasti i neslućene požude koji se otvara pred njom u hipu je pretvara u ovisnicu. Jesse je silno dominantan i prepun samopouzdanja, ali i zastrašujućih tajni. Zavođenje se pretvara u igru živaca, sklapanje mozaika koji se Avi možda i neće svidjeti...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Djevojka koja je svoje povjerenje poklonila pogrešnoj osobi, koja vjeruje da će svako obećanje biti pogaženo i da je vjernost obična prijevara.
Mladić koji vjeruje da je istina relativan pojam, da lažima može prikriti bol i da je krivnja vječni teret s kojim se svatko mora nositi.
Hoće li njihovo poznanstvo potvrditi njihova uvjerenja, ili ih bespovratno opovrgnuti?
Kad se Jacqueline s dečkom upisivala na isti fakultet, posljednja stvar koju je očekivala bila je da će on inicirati prekid njihove veze na drugoj godini studija. Nakon početnog šoka, morala se suočiti sa stvarnošću – sada je sama na kampusu fakulteta koji je ipak bio njegov prvi izbor, dok je ona zapravo željela upisati glazbeni konzervatorij, bivši je prijatelji izbjegavaju i čini se da će prvi put u životu pasti na ispitu... Kad se jedne večeri sama vraćala s tuluma, postaje žrtva seksualnog napada. Na sreću u pravo se vrijeme na pravom mjestu našao hrabri neznanac. Jacqueline želi zaboraviti sve što se dogodilo te večeri, no njezin se spasitelj ponovno pojavljuje na predavanjima – sjedi u posljedjem redu, crtka i s velikim interesom promatra upravo nju... A prema mišljenju njezine najbolje prijateljice s njim bi vrlo lako mogla preboljeti nedavni prekid...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Veličanstvena nezaboravna ljepota talijanskih Alpa na prijelazu u dvadeseto stoljeće okruženje je u kojemu se prvi put susreću Enza i Ciro.

Ali kad Ciro mjesnog svećenika uhvati u zagrljaju lokalne ljepotice biva potjeran iz sela i poslan u Ameriku kao postolarev šegrt. Odlazi bez objašnjenja i ostavlja Enzu. No ona, bez njegova znanja, kreće za njim.

Ne znajući jedno za drugo, Ciro i Enza, oboje još mladi i naivni, počinju u Americi stvarati novi život. Ciro uspješno svladava obučarski zanat, Enza dobiva posao u tvornici, sve dok se sudbina ne umiješa i ponovno ih spoji. Ali prekasno je. Ciro se vec dragovoljno prijavio za odlazak u rat i Enza odlučuje nastaviti život bez njega, gradeći uspješnu karijeru švelje, u opernoj kući Metropolitan, koja će joj omogučiti da dospije u glamurozne salone na Manhattanu te ulazak u život međunarodne pjevačke zvijezde, slavnoga Enrica Carusoa.

Od velebnoga zdanja Carnegie Halla preko popločanih ulica njujorške talijanske četvrti do nepreglednih ravnica sjeverne Minnesote ti tragični ljubavnici sastaju se i rastaju, sve dok im, naposljetku, snaga njihove ljubavi zauvijek ne promijeni živote.

Ta nadasve zanimljiva povijesna priča o ljubavi i obitelji, ratu i gubitku, riziku i sudbini, roman je kakav samo Adriana Trigiani može napisati, priča je to nadahnuta poviješću njezine vlastite obitelji i ljubavlju prema tradiciji, što je njezinim književnim uspješnicama donijelo međunarodno priznanje.

Roman Postolareva žena najveći je hit Adriane Trigiani i najljepša ljubavna priča koju je ikad napisala. Naša ju čitateljska publika već obožava zbog romana Lucia, Lucia, Najbolje ljeto našega života, Jesenji oblaci, Ljubav na talijanski način i Brak na talijanski način, a nema sumnje da će i Postolareva žena zarobiti srce svakoga tko ju pročita. Roman je s engleskoga prevela Dragana Grozdanić.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Jelenak
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 11320
Points : 13523
Datum upisa : 25.05.2012
Omiljeni citat : " Ako biraš između osećaja i mišljenja drugih ljudi, biraj ono što će te usrećiti. "
https://brbljaonica.serbianforum.info

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Ned Jun 01 2014, 20:34

Hana Levi poznata je u Veneciji po svom daru da pomaže ženama da donesu bebe na svet. Međutim, kada je jedne zimske noći konte Di Padovani zamoli da pomogne njegovoj ženi da se porodi, Hana je rastrzana. Papskim ediktom Jevrejima je zabranjeno da leče hrišćane, ali ponuđeni honorar dovoljan je da plati otkupninu za svog voljenog muža Isaka zarobljenog na Malti. Ali, može li uopšte da odbije da izvrši svoju dužnost prema ženi koja pati?
Hrabra odluka odvešće je u opasnu avanturu i uvući u zamršena porodična rivalstva i intrige, i ugroziti njeno putovanje na Maltu, gde se Isak, uveren da mu je žena umrla od kuge, sprema da kupi beg u novi život.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sem i Lora Dajmond – i njihovi prijatelji – zaokružuju cetrdesetu i mnogo su manje sigurni u život nego kada su se upoznali, pre dvadeset godina. Lora je odustala od svake nade da ce uspeti da pronađe ravnotežu između posla i života. Sem gaji tajnu ambiciju koja bi život mogla da im okrene naglavacke, a umesto očekivanog vikenda za dvoje, od supruge za rođendan dobija nešto mnogo manje društveno. Život nije ništa jednostavniji ni divljem detetu koje je postalo korporativni advokat, Džejni Dart. Pošto je najzad digla ruke od Patrika, ljubavi svog života, neočekivano ostaje trudna i na brzinu se udaje za bogatog menadžera investicionog fonda, koji prezire njene prijatelje.
A Semov najstariji prijatelj, moderni vlasnik restorana Džonatan Slit nalazi se pred životnim uspehom, ali ne uspeva da obuzda svoje švalerske nagone. Zato nije iznenađenje što je i njegova nekada glamurozna supruga Hana pronašla sebi razbibrigu.

Rešen da ponovo ujedini grupu, Džonatan sve okuplja na odmoru na kojem ce proslaviti svoj cetrdeseti rođendan. Međutim, šestoro prijatelja i dve decenije isprepletenih sudbina – uz komplikovane tajne iz prošlosti – recept su za eksplozivnu sedmicu…

[You must be registered and logged in to see this image.]

mikana
mikana
Sweet VIP
Sweet VIP
Broj poruka : 1269
Points : 1300
Datum upisa : 30.08.2014
Hobiji : muzika
Omiljeni citat : Jedino šta mogu je da budem ono što jesam ... ma kakva bila!

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Pon Sep 29 2014, 21:54
Volim da čitam, volim lep roman, a ovaj sam nekoliko puta pročitala sa nadahnućem i uvek ga doživela drugačije. U pitanju je roman "Igra anđela" Ljiljane Habjanović-Đurović.

[You must be registered and logged in to see this image.]

"Igra anđela" – priča o kneginji Milici, jedinoj ženi koja je vladala Srbijom u deset vekova njene istorije...  Ljiljana Habjanović-Đurović je, čini se, stvorila jedno od najnadahnutijih svojih dela – prava knjiga: lepo pisana, sa obaveštenošću o tim davnim vremenima u kojima je kneginja živela.

Takodje mislim da je treba procitati, jer se u njoj mogu naći odgovori na mnoga pitanja...

Može mnogo da se sazna jer je Ljiljana Habjanović-Đurović dosta proučavala materiju pre nego što se upustila u pisanje o Svetoj Petki, Bogorodici, knjeginji Milici i Anđii Brankovic. Ja ne bih prepričavala ovu knjigu, nego bih navela jednu divnu kritiku koju je tako lepo napisao Dragoljub Stojadinović:

“Igra anđela” Ljiljane Habjanović Đurović je visokotiražni roman: za tri meseca doživeo je pet izdanja i prodat čak u petnaest hiljada primeraka. Da li je to njegova vrlina ili mana?

Ljiljana piše za čitaoce. Voli priču. Onu koju niko nije ispričao, kao što je ova o kneginji Milici, o poslednjim Nemanjićima, njenim Lazarevićima, o Mrnjavčevićima, Brankovićima, Kosovu i Turcima. Tragovima istorije i legende, tačno onako kako kažu pesma i knjige „indžijele“ i kako se može i mora.
A možda to s anđelima i nije baš moralo. Možda je bolje bilo da se roman više veže za Milicu, a manje za čitav taj svet okolo naokolo. No, pisac očito nije hteo dramu ličnosti, nego zlu sudbinu istorije, nije imao na nišanu intimu nego doba. Milica je samo središte, stecište, izvorište. Ima ovde velikih dramskih trenutaka, otmenog bola, krupnih odluka, kneginjinih raspetosti i rešenosti, ali ima mnogo više hronike i hronologije. Sve to znamo, sve je već na neki način u nama prisutno, ali Ljiljana hoće pravo romana, moć priče. I ona oživljava scenu plemenitaškom nekom patetikom svoga govora. Ona time uspeva da zapali vatru drevnosti. To nije plamen narodne epike, ali jesu njegova suženja, skraćenosti, tonalnosti, usredsređenosti. Bije iz ove knjige nešto kao spazam, kao mirotočivost, nešto što ograničava lično i nešto što nas škropi i uvezuje u istoriju i sudbinu. I ima obaveštenosti, znanja. Roman zna da se nađe na dvoru, u manastiru, zna da načini atmosferu, da oživi scenu i užegne, stegnutu, starinsku gospodstvenost, otmenost, dvorjansko dostojanstvo i kad se pati i kad se strada, kad se plaća sloboda i kad je izvesnost mala, a sloga sve tanja i tanja.

Nema nikakvog znaka, ali ko zna da li je sve slučajno baš danas ispričano. Neke daleke analogije nas dave, asocijativne uzle penju se u grlu. To pisac uspeva tamo gde je kritičar u nama na oprezu i mi uviđamo da vrline ovde nadilaze mane i da to nije samo danak populizmu, nego i moć da se oživi i vaskrsne svet koji ne smemo da zaboravimo, u čijim tragovima i genima trajemo i istrajavamo. Tako kako možemo i tako kako umemo.
dolcevita13
dolcevita13
Broj poruka : 410
Points : 418
Datum upisa : 29.08.2014
Godina : 31
Omiljeni citat : “Gledaj na svaki novi dan kao na čudo, jer on to i jeste. Pomisli samo kakva iznenađenja možemo da doživimo svakog trenutka.” – Paulo Koeljo

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Sub Okt 04 2014, 19:48
Dok sam bila tinejdzerka nisam bas volela da citam,ali kako sam sazrevala shvatila sam da je knjiga moj najbolji prijatelj. Knjiga koju sam procitala pre nekoliko meseci je "Divne kosti",Elis Sebold.

[You must be registered and logged in to see this image.]
"Prezivala sam se Salmon, kao riba; ime mi je bilo Suzi. Imala sam četrnaest godina kada sam ubijena, šestog decembra 1973..." Ovako počinje priča Suzi Salmon, koja se privikava na svoj novi dom u raju, mestu koje nije ni nalik onome što je očekivala, odakle nastavlja da posmatra kako se život na zemlji nastavlja bez nje – njeni prijatelji razmenjuju glasine o njenom nestanku, njen ubica pokušava da sakrije tragove, njena bolom ophrvana porodica se raspada. I pored neopisive tragedije i gubitka o kojima govore, Divne kosti su čudesna priča ispunjena nadom, humorom, neizvesnošću, čak i radošću. Prema romanu Divne kosti snimljen je istoimeni film u režiji Pitera Džeksona, reditelja trilogije Gospodar prstenova.

[You must be registered and logged in to see this image.] Jedna od mojih omiljenih knjiga je "Peta zena", Heninga Mankela.
Po povratku sa idiličnog odmora u Rimu, policijski inspektor Valander se odmah uključuje u potragu za nestalim penzionisanim trgovcem automobilima, ljubiteljem ptica koji piše poeziju. Nedugo potom, gubi se trag i vlasniku jedne cvećare. Na prvi pogled potpuno nepovezani nestanci pretvaraju se u brutalna ubistva. Detaljnom istragom, Valander i njegov tim polako otkrivaju niti zamršene paukove mreže koja seže u prošlost i čije tkanje započinje u dalekom Alžiru.
mikana
mikana
Sweet VIP
Sweet VIP
Broj poruka : 1269
Points : 1300
Datum upisa : 30.08.2014
Hobiji : muzika
Omiljeni citat : Jedino šta mogu je da budem ono što jesam ... ma kakva bila!

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Ned Okt 05 2014, 11:46
Volim da čitam i to knjige. Pokušala sam da čitam elektronske, ali nije mi to pravi doživljaj. Sada trenutno čitam knjigu Vanje Bulića "Dosije Bogorodica". Kada je budem završila, naravno da sledi komentar.
[You must be registered and logged in to see this image.]

dolcevita13
dolcevita13
Broj poruka : 410
Points : 418
Datum upisa : 29.08.2014
Godina : 31
Omiljeni citat : “Gledaj na svaki novi dan kao na čudo, jer on to i jeste. Pomisli samo kakva iznenađenja možemo da doživimo svakog trenutka.” – Paulo Koeljo

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Pet Okt 10 2014, 20:07
Volim da citam ljubavne romane,jedan od mojih omiljenih je "Leto u Italiji",Dejvida Makfarlana.
[You must be registered and logged in to see this image.] talija, Pariz, Severna Amerika. Senzualno putovanje koje spaja kontinente, epohe i zaboravljene ljubavi.

Vrelo leto 1968. godine ostaviće za sobom snažne uspomene.

Mladi Oliver planira da provede leto putujući po Evropi i zato odlazi u Pariz, a potom u provinciju Italije gde upoznaje ljubav svog života – Anu, devojku divljeg i strastvenog karaktera. Uprkos snažnim osećanjima, mora da je napusti i vrati se kod roditelja u Kanadu. Međutim, za sobom neće ostaviti samo slomljeno srce... Posle mnogo godina,život mu pruža još jednu šansu da povrati ono što je ostalo zaboravljeno pod neodoljivim brdima Toskane.

Neka osećanja nikada ne izblede, a za njima ostaje neizbrisivi trag, preko dalekih okeana i vrtloga vremena.

U životu postoji vreme koje je, za neke, najlepše od svih. To može trajati svega nekoliko dana. To može biti godina, ponekad dve. To se obično dešava daleko od kuće – negde gde možemo da budemo ono što želimo da budemo, a ne ono što jesmo.

Knjigu "Ako sutra ne postoji" planiram da procitam,Gijom Muso je moj omiljeni pisac.
[You must be registered and logged in to see this image.] Ona je njegova prošlost. On je njena budućnost.

Ema živi u Njujorku. Sa trideset dve godine, i dalje traži onog pravog.

Metju živi u Bostonu. Izgubio je ženu u strašnoj nesreći, i sam odgaja svoju četvorogodišnju ćerkicu.

Sudbinski susret u virtuelnom svetu dovešće ih do toga da veruju da su možda najzad pronašli sreću. Nestrpljivi da se upoznaju, dogovaraju večeru u malom italijanskom restoranu na Menhetnu.

Istog dana u isto vreme, oboje otvaraju vrata tog restorana i odlaze do istog stola. Pa ipak, putevi im se nikad neće ukrstiti.

Da li je to igra laži? Izmišljotina mašte? Manipulacija? Uhvaćeni u obliku stvarnosti koji ne mogu da pojme, Metju i Ema brzo shvataju da to nije samo propuštena prilika...
seeni
seeni
Sweet VIP
Sweet VIP
Broj poruka : 646
Points : 673
Datum upisa : 10.05.2013
Hobiji : gubljenje vremena
Omiljeni citat : napisat ću kada se sjetim

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Ned Nov 09 2014, 14:15
Ja se opet bacila na čitanje, ali kako ne pamtim nazive svega što pročitam jer ih praktično gutam kad dođem u fazu čitanja, da podijelim s vama utiske o jednoj sjajnoj knjizi koju sam pročitala za jedno veče, i negdje oko 2h ujutro se poštenski isplakala.
Naš prevod knjige je "Tu sam pred tobom", orginalni naziv je "Me before you" (i on svakako više odgovara radnji
[You must be registered and logged in to see this image.]
Opsi knjige koji se može naći na raznoraznim mjestima je preplitak
[mention]Lou Clark zna mnogo toga. Zna koliko je koraka od autobusne postaje do njezine kuće. Zna da voli raditi u čajani Prhko pecivo i zna da možda ne voli svojeg dečka Patricka. Ali ono što Lou ne zna jest da će izgubiti posao, kao ni to da joj neznanje čuva zdrav razum.
Will Traynor zna da mu je prometna nesreća oduzela želju za životom. Zna da je trenutačno sve oko njega skučeno i neveselo, a zna i točno kako tome stati na kraj.

Ono što Will ne zna jest da će u njegov život banuti Lou u vrtlogu boja. I nijedno od njih ne zna da će se međusobno zauvijek izmijeniti[/mention] ::

Kad pročitaš opis knjige pomisliš evo još jedan plitki ljubitć, ali nije tako.
Lou ostaje bez posla jer vlasnik kafića u kojem je radila zatvara lokal i seli se, živi u malom gradu i normalan posao je teško naći. Živi u ludoj porodici, otac slabo zarađuje i čeka otkaz, sestra ima dijete, majka ne radi a tu je i djed. Ima momka koji se bavi sportom i ono mu je prioritet.
I tako tražeći novi posao, ode na konkurs za njegovateljicu, iako je bez ikakvog iskustva dobije posao. I tada upozaje Willa. On je 2 godine prije toga imao nesreću, kao pješaka ga je pokupio motorista. Do tada je živio punim plućima, bio faca, imao odličan posao, curu...I kada je doživio nesreću na početku se pokušavao oporaviti, ali kako nije bilo uspjeha pao je u depresiju. On je nepokretan, u kolicima, samo jednu ruku može malo pokrenuti, ali ne može ni sam jesti...nikakav život, pa ni ne iznenađuje ni njegovo nikakvo raspoloženje.
I kada Lou počinje za njega raditi, ne mogu se smisliti, i tako polako kako se ona opušta i počinje mu govoriti šta stvarno misli o njemu i on popušta, jer konačno ima nekoga iskrenog za razliku od svoje porodice. Ona jednom čuje slučajno priču njegove majke i sestre kako je Will pokušao samoubistvo, majka ga je spriječila, ali obećao joj je dati 6 mjeseci, ako se do tada ne predomisli ona će mu pomoći da izvrši samoubistvo. I tada Lou saznaje zašto su je zaposlili, ona veselog duha treba da mu promijeni pogled na život. Ona na početku ne želi sudjelovati u tome, ali poslije ipak pristaje i ona želi da mu da volju za životom. I stvarno polako izgleda da uspijeva, i baš kad mu priznaje da ga voli on joj kaže da mu to nije dovoljno... (i ja počinjem plakati :2565841: ) Neću dalje pisati. Uglavnom nije klasičan ljubić. I navodi na razmišljanje, o osobama koje izlaz iz svoje muke vide u samoubistvu.
Ako vas zanima i možete čitati online evo linka [You must be registered and logged in to see this link.]

mikana
mikana
Sweet VIP
Sweet VIP
Broj poruka : 1269
Points : 1300
Datum upisa : 30.08.2014
Hobiji : muzika
Omiljeni citat : Jedino šta mogu je da budem ono što jesam ... ma kakva bila!

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Ned Nov 09 2014, 16:06
Volim da čitam romane poznatih nobelovaca. Trenutno čitam vrlo interesantnan roman francuskog nobelovca  za ovu godinu Patrika Modianoa "Izgubljeni kraj".

[You must be registered and logged in to see this image.]

O kratkom sadržaju i mojim utiscima, kada pročitam knjigu. smajlic


Poslednji izmenio mikana dana Ned Nov 09 2014, 20:57, izmenjeno ukupno 1 puta
dolcevita13
dolcevita13
Broj poruka : 410
Points : 418
Datum upisa : 29.08.2014
Godina : 31
Omiljeni citat : “Gledaj na svaki novi dan kao na čudo, jer on to i jeste. Pomisli samo kakva iznenađenja možemo da doživimo svakog trenutka.” – Paulo Koeljo

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Ned Nov 09 2014, 20:39
Volim detektivske romane,njih sam najvise procitala i najjaci ustisak mi je ostavila knjiga "Zena u kavezu", od Jusi Adler-Olsen .Prica i sam nacin pisanja je odlican. smajlic
[You must be registered and logged in to see this image.]
Jednog divnog zimskog dana Meret Lingard, progresivna mlada političarka, nestaje bez traga. Naslovnice medija ne prestaju da spekulišu – ubistvo, samoubistvo… Policija smesta počinje detaljnu istragu, nažalost bez rezultata. Meret Lindgard nestala je s lica zemlje.

Tek kada se nakon pet godina osnuje novo policijsko odeljenje za nerešene slučajeve – tzv. Sektor Q – koji zapravo čine iskusni policijski inspektor Karl Merk i njegov pomoćnik, sirijski izbeglica Asad, istraga će se iznenada pokrenuti s mrtve tačke...
seeni
seeni
Sweet VIP
Sweet VIP
Broj poruka : 646
Points : 673
Datum upisa : 10.05.2013
Hobiji : gubljenje vremena
Omiljeni citat : napisat ću kada se sjetim

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Čet Nov 20 2014, 12:23
Pročitala tri knjige iz trilogije The Selection.
The Selection je naziv serijala knjiga autorice Kiere Cass, a sastoji se (zasad) od tri romana (The Selection, The Elite i The One) i dvije novele (The Prince i The Guard). Sljedeće godine se očekuje izlazak četvrtog romana (The Heir), te još dvije novele (The Queen i The Favorite). ::

Prvi dio ima preveden na naš jezik, ostala dva sam pročitala na španksom. Eto tek sad imam koristi od gledanja nekad davno meksičkih serija i praćenja njihovih glumaca, moram priznati da zadnjih 4 godine ih ne gledam, ali stvarno odlično razumijem jezik i to ne samo pričanje već i čitati..
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na ovom blogu sam našla lijepo opisanju radnju ovih knjiga, pa koga zanima... [You must be registered and logged in to see this link.]
Sviđa mi se, mislim da dovoljno govori činjenica da sam čitala knjige na španskom, neobična je priča, a opet neka klasika, glavna likica nije tipična i princ nije savršentvo kao u drugim romanima.
dolcevita13
dolcevita13
Broj poruka : 410
Points : 418
Datum upisa : 29.08.2014
Godina : 31
Omiljeni citat : “Gledaj na svaki novi dan kao na čudo, jer on to i jeste. Pomisli samo kakva iznenađenja možemo da doživimo svakog trenutka.” – Paulo Koeljo

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Pon Dec 15 2014, 17:05
Seeni, ja sam procitala takodje tri dela The Selection,zadovoljna sam,inace ne citam ovakve knjige,ali ova je posebna. smajlic

[url=HILJADU I JEDNA NOĆ Prepustite se opojnim pričama neustrašive Šeherezade, upoznajte kralja Šahrijara i zaplovite u egzotične predele Indije i Indokine u novoj, nesvakidašnjoj verziji čuvene pripovesti. Nakon što je otkrio neverstvo svoje žene, okrutni kralj Šahrijar zahtevao je da mu svake noći dovode po jednu devojku, kojoj je oduzimao nevinost i ujutru je slao u smrt. Uprkos gnevu njegovih podanika, u čijim srcima je tinjalo seme pobune, kralj Šahrijar nastavljao je sa svojim krvavim pirom. Lepa Šeherezada, kćer kraljevog vezira, određena je da bude kraljeva sledeća nevesta. Mudra lepotica ubrzo je skovala plan kako bi stala na put nesreći: kralju je svake noći pripovedala po jednu priču koja je uvek pred zoru dostizala dramatični vrhunac. Obuzet radoznalošću, kralj je ostavljao Šeherezadu u životu čekajući sa nestrpljenjem da priču privede kraju. Poput nesagledivog okeana, moćne bujice nenadmašnog pripovedačkog dara čitavog Istoka utkane su u nezaboravnu pripovest koja je trajala hiljadu i jednu noć. Čuveni vladari, bajkoviti predeli i nezaboravne junakinje obuzeće sva vaša čula – a onda će nestati sa prvim osvitom zore, samo da bi ponovo oživeli kada Mesec opet zagospodari nebeskim svodom.]HILJADU I JEDNA NOĆ Prepustite se opojnim pričama neustrašive Šeherezade, upoznajte kralja Šahrijara i zaplovite u egzotične predele Indije i Indokine u novoj, nesvakidašnjoj verziji čuvene pripovesti. Nakon što je otkrio neverstvo svoje žene, okrutni kralj Šahrijar zahtevao je da mu svake noći dovode po jednu devojku, kojoj je oduzimao nevinost i ujutru je slao u smrt. Uprkos gnevu njegovih podanika, u čijim srcima je tinjalo seme pobune, kralj Šahrijar nastavljao je sa svojim krvavim pirom. Lepa Šeherezada, kćer kraljevog vezira, određena je da bude kraljeva sledeća nevesta. Mudra lepotica ubrzo je skovala plan kako bi stala na put nesreći: kralju je svake noći pripovedala po jednu priču koja je uvek pred zoru dostizala dramatični vrhunac. Obuzet radoznalošću, kralj je ostavljao Šeherezadu u životu čekajući sa nestrpljenjem da priču privede kraju. Poput nesagledivog okeana, moćne bujice nenadmašnog pripovedačkog dara čitavog Istoka utkane su u nezaboravnu pripovest koja je trajala hiljadu i jednu noć. Čuveni vladari, bajkoviti predeli i nezaboravne junakinje obuzeće sva vaša čula – a onda će nestati sa prvim osvitom zore, samo da bi ponovo oživeli kada Mesec opet zagospodari nebeskim svodom.[/url]
[You must be registered and logged in to see this image.]
Lep je roman,meni je bas sluzio za opustanje. smajlic
seeni
seeni
Sweet VIP
Sweet VIP
Broj poruka : 646
Points : 673
Datum upisa : 10.05.2013
Hobiji : gubljenje vremena
Omiljeni citat : napisat ću kada se sjetim

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Sre Dec 17 2014, 08:52
Nema ništa bolje od dobre knjige, nikakve serije ni filmovi, još samo da ja znam polako guštati. Ono super je osjećaj kada se uživiš u priču, stvaraš sebi slike, zamišljaš likove, ja ih ustvari zamišljam na svoj način (znači nema plavih muškaraca s plavim očima) bez obzira na opis.
Evo druge knjige koja me u posljednje vrijeme rasplakala. Moram priznati da su mi dosadile ove moderne priče, prepune sve neke erotike, a i prezasitila sa se Škota tj historisjkih romana, i slučajno na letim na knjigu "Nošeni vjetrom" Leila Meacham. Predivna priča o troje prijatelja, od njihove 11 godine do 40-te, tu je i ljubavni trokut. Stvarno lijepa knjiga, životna, nema spektakularnih dešavanja, teške romantike.
Nošeni vjetrom Nakon pogibije roditelja jedanaestogodišnja Cathy Benson doživljava emocionalni šok. Njezino raskošno djetinjstvo u Kaliforniji zamijenit će skromno odrastanje uz baku Emmu u provincijskom gradiću Kerseyu u kojem je američki nogomet najvažnija stvar na svijetu. Odmah je pod zaštitu uzimaju najveće školske zvijezde John Caldwell i Trey Don Hall. Ubrzo se između njih razvijaju prijateljstvo i ljubav koji će im odrediti budućnost. Priča prati njihove životne putove sve do trenutka kada se ponovno susreću u Kerseyu kao četrdesetogodišnjaci. Meacham piše čarobnim stilom koji će u potpunosti osvojiti naklonost čitatelja. Dirljiva priča, nezaboravni likovi i neočekivani obrati čine ovaj roman pravom književnom poslasticom. „Autorica vješto plete priču o prijateljstvu, gubitku, krivnji i iskupljenju. Savršena knjiga za sve koji vole moćne ljubavne sage o mladosti, izdaji i nevjerojatnim sudbinama koje ispisuje život.” ::
seeni
seeni
Sweet VIP
Sweet VIP
Broj poruka : 646
Points : 673
Datum upisa : 10.05.2013
Hobiji : gubljenje vremena
Omiljeni citat : napisat ću kada se sjetim

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Pon Feb 16 2015, 16:49
Jučer pročitala "Ugly love" od Colleen Hoover
When Tate Collins meets airline pilot Miles Archer, she knows it isn’t love at first sight. They wouldn’t even go so far as to consider themselves friends. The only thing Tate and Miles have in common is an undeniable mutual attraction. Once their desires are out in the open, they realize they have the perfect set-up. He doesn’t want love, she doesn’t have time for love, so that just leaves the sex. Their arrangement could be surprisingly seamless, as long as Tate can stick to the only two rules Miles has for her. Never ask about the past. Don’t expect a future. They think they can handle it, but realize almost immediately they can’t handle it at all. Hearts get infiltrated. Promises get broken. Rules get shattered. Love gets ugly. ::
Knjiga je mnogo bolja nego što je ovaj opis. Kako se razvija priča Tate i Milesa tako polako saznajemo priču o njegovoj prošlosti koja je isto tako zanimljiva. Sjajno ukonponovana prošlost i sadašnjost (čitala sam knjige gdje se isto prepliću prošlost i sadašnjost pa sam se znala izgubiti i nisam znala gdje je šta bilo). Nema ovdje pretjeranih scena i opisa sexa (mnogi će to misliti zbog opisa), sve je tamam lijepo, ni previše ni premalo i što je dobro nema nastavaka. Kažu da će se snimati i film po ovoj knjizi.
seeni
seeni
Sweet VIP
Sweet VIP
Broj poruka : 646
Points : 673
Datum upisa : 10.05.2013
Hobiji : gubljenje vremena
Omiljeni citat : napisat ću kada se sjetim

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Sub Feb 21 2015, 16:06
Ja i moje knjige. Evo još jedne isto na engleski, koju sam čitala čak tri dana, zove se Archer's Voice
Gle kako ima lijepe korice
[You must be registered and logged in to see this image.]

Prelijepa ljubavna priča. Archer je kao dječak dozivio nesreću i ostao bez glasa (nije gluhonijem samo nema glasa), mogao se tada operisati i povratiti glas, ali to nije bilo u interesu njegovoj strini jer je on znao svašta što njoj ne bi odgovaralo da se sazna. On je odrastao s mentalno poremećenim ujakom i tako su i njega doživljavali u tom njihovom gradu, bio je čudak, neki su mislili da nije sav svoj, ustvari bio je nevidljiv svima. I tako je on odrastao izoliran od ljudi.
Bree stiže u taj gradić jer je pobljegla od života u Ohaju. 6. mjeseci prije joj je ubijen otac, nju su pokušali silovati,  i ona bježi zbog toga što se želi riješiti košmara.
Njih dvoje se slučajno sreću, i ona pokušava neku komunikaciju s njim ali on naravno ne sarađuje, ona poslije sazna da je gluh, a ona zna znakovni jezik jer joj je otac bio gluhonijem, i malo po malo on nju pušta u svoj svijet, postaju prijatelji i naravno javlja se ljubav.
Mislim da je ovo prva knjiga koju sam čitala da je glavni muški lik dijevac (a ona nije), da mu je s njom i prvi poljubac, ma sve prvo, ono totalno izoliran lik (ima mislim 23. godine). I kad takav lik dobije nešto (kao što je on nju) on se boji da to ne izgubi ali u isto vrijeme i da toga nije vrijedan.....
seeni
seeni
Sweet VIP
Sweet VIP
Broj poruka : 646
Points : 673
Datum upisa : 10.05.2013
Hobiji : gubljenje vremena
Omiljeni citat : napisat ću kada se sjetim

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Pon Maj 04 2015, 15:23
Nisam odavno ovdje pisala, ali to ne znači da nisam čitala...otkrila sam neki blog s gomilom elektronskih knjiga i gutala sam ih svakodnevno...Sada je blog izbrisan zbog autorskih prava a ja se baš nisam trudila da pamtim nazive i autore.
Jedna knjiga koju sam pročitala prije par dana je Lusi na nebu napisla je Pejdž Tun.

Opis:
„Osvežavajuća, neverovatno ubedljiva, s izvrsnim osećajem za mesto i vreme, ova prelepa priča, koja vas vuče da je čitate od korice do korice u jednom dahu, naterala me je da pogađam šta će se dogoditi, do samog kraja...“Marijan Kiz Prošlo je devet godina otkako je Lusi napustila Australiju. Devet godina kako nije videla svoju najbolju prijateljicu Moli i svoju nekadašnju ljubav Sema. Sada se njeno dvoje prijatelja venčavaju. Jedno za drugo. I Lusi je u avionu, na putu za Sidnej i njihovu svadbu. Spremna za 24-časovno putovanje, Lusi nalazi poruku na svom mobilnom telefonu. Ne od svog momka Džejmsa, čemu se ponadala videvši njegov broj, nego od žene koja tvrdi da je spavala s njim četiri puta u poslednjih mesec dana. Zarobljena u avionu, ona počinje da preispituje sve vezano za svoj odnos sa Džejmsom. Konačno ga zove, i on je uverava da je u pitanju samo neukusna šala njegovih kolega...Džejms je advokat, veoma ubedljiv i nedoljiv, i Lusi ga obožava. Zašto je onda na venčanju u Sidneju tište zabrinjavajuće sumnje, i počinje da je privlači Nejtan, bezbrižni surfer, bez perspektive, bez stana, muškarac koji živi na drugoj strani zemljine kugle. I pri tom mlađi brat njene nekadašnje ljubavi.Što se pre vrati svom uobičajenom sređenom životu u Londonu, divnom stanu koji deli sa Džejmsom i svom poslu PR-a, tim bolje! Tako je barem mislila. I trudila se da tako i bude. Ipak, Lusi biva uhvaćena između dva kontinenta, i dva veoma različita muškarca... ::

Roman je lijepo napisan, ima humora. Nejtan i Lusi cijelo vrijeme pričaju jedno drugom viceve, neki su stvarno dobri, neki glupi, ali sviđa mi se njihov odnos. Ako želite neku laganu priču, nešto za čitanje na plaži, ovo je moja preporuka.
seeni
seeni
Sweet VIP
Sweet VIP
Broj poruka : 646
Points : 673
Datum upisa : 10.05.2013
Hobiji : gubljenje vremena
Omiljeni citat : napisat ću kada se sjetim

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Pon Avg 24 2015, 15:43
Na ovom forumu ili samo ja čitam knjige ili samo ja pišem na ovoj temi.
Ovo ljeto bila sam vrijedna i svašta pročitala.
1. MOJ ŽIVOT KAO LJUBIĆ Autor: Alice Clayton
Opis Viv Franklin je opaka damica, programerka urednog uma savršenog za matematičke probleme. Viv Franklin je isto tako i ovisnica o seksi ljubavnim romanima koja čezne za vitezom na bijelom konju, kaubojem na pastuhu, ili kršnom vatrogascu koji će joj zavrtjeti glavom – i rasplesti joj korzet; ne zaboravite korzet. Kad primi obavijest da je od stare tete koje se jedva sjeća naslijedila lijepu staru kuću u Mendocinu u Kaliforniji, Viv se otputi na drugi kraj zemlje, spremna za avanturu kao iz romana. Ali svaka knjiga ima zaplet, zar ne? S kućom dolazi i kauboj, Hank, koji odmah privuče Viv – probudi vatru u njezinim njedrima, čak. Ali tu je i Clark Barrow. Knjižničar. Koji je uporno zove punim imenom. Mogu li se tvid i naočale suprotstaviti kaubojskim čizmama? Nego što. Screwdrivered je borba Clarka i super-kauboja pred smetenom/ napaljenom Viv/Vivian? Hoće li se odlučiti za jahanje ili zabavu u knjižnici? ::
Zabavan roman.
2. KROVOVI TEHERANA Autor: Mahbod Seraji
[You must be registered and logged in to see this image.]
U građanskoj četvrti iranske prijestolnice sedamnaestogodišnji Paša Šahid provodi ljeto 1973. na krovu roditeljskoga doma šaleći se i planirajući budućnost s najboljim prijateljem Ahmedom. No, osim velikih životnih tema o kojima raspravljaju, Pašu muči i jedna bolna tajna – zaljubljen je u svoju prelijepu susjedu Zari koja je od rođenja obećana drugome. Iako ga zbog takvih osjećaja muči grizodušje, Pašino se krhko prijateljstvo sa Zari toga dugoga, vrućeg ljeta pretvara u duboku osjećajnu vezu. No višemjesečna se čarolija prekrasnih, ukradenih trenutaka ruši u samo jednoj noći u kojoj Paša nehotice na trag navodi šahovu tajnu policiju. Zbog svirepih posljedica toga događaja i on i njegovi prijatelji odjednom postaju svjesni diktature u kojoj žive, a Zari donosi zapanjujuću odluku od koje se mladić možda nikada neće oporaviti. ::

Divna knjiga. Ona kada je čitaš poželiš da si pisac, i da si stvorio te likove. Ovo mi je ušlo u top 5 najboljih knjiga koje sam pročitala. Malo sam guglala o ovoj knjizi i niti jedan negativan komentar nisam našla. Ako imate nekoga ko voli knjige ova bi bila savršen poklon. (ću da napišem to svojim prijateljima dai oni znaju)

3. LUDO ZALJUBLJENA Autor:Megi Olderson
Godinu dana po dolasku u Australiju, Antoniji, Hugu i njihovom sinčiću Tomu sve ide kao po loju. Fantastična klima, predivna kuća, a njih dvoje popularni u najvišim drušvenim krugovima – a onda jednog dana Hugo Antoniji priznaje da je gej i da ima dečka... Sama u svojoj adaptiranoj kući u Sidneju, bez prijatelja, sa šestogodišnjim Tomom i tonom čokoladnih biskvita, Ant ubrzo otkriva da atraktivna, ali usamljena žena više nimalo nije dobrodošla u fensi krugovima u kojima je donedavno bila omiljena kao žena engleskog aristorkate. Dolazak Hugovog nastranog strica Persija, jedino je što uspeva da je trgne iz depresije i podstakne je da krene na fitnes. Antonija tamo upoznaje misterioznog Džejmsa i otkriva mračnu stranu sunčanog grada – ali i to da je ljubav nešto mnogo više od glumljenja srećnih porodica... ::
Ne znam koji je orginalan naziv ovaj mi je nekako plitak, plitak je i roman ali nije da se radi samo u ludom zaljubljivanju kako može izgledati po nazivu.

Ima još ali o njima ću neki drugi dan.
Sponsored content

Sve o knjigama Empty Re: Sve o knjigama

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu