Brbljaonica
Dobro došli,

Ukoliko niste član foruma, registrujte se i priključite se komentarisanju i druženju sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
vaša Brbljaonica smajlic

Join the forum, it's quick and easy

Brbljaonica
Dobro došli,

Ukoliko niste član foruma, registrujte se i priključite se komentarisanju i druženju sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
vaša Brbljaonica smajlic
Brbljaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
:warning1 NOVOREGISTROVANI A NEAKTIVNI ČLANOVI SE NAKON PET DANA OD DANA REGISTRACIJE TRAJNO BRIŠU SA FORUMA.

Ići dole
abandoned2829
abandoned2829
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 1351
Points : 1412
Datum upisa : 02.06.2013
Godina : 31
Hobiji : Prevodjenje
Omiljeni citat : A lot of problems in the world would disappear if we talk to each other instead of about each other

Jedne letnje noći Empty Jedne letnje noći

Uto Maj 05 2015, 00:24
[You must be registered and logged in to see this image.]

JEDNE LETNJE NOĆI

Žanr: drama, romansa
Uloge: Bojan Perić, Vaja Dujović, Milena Radulović, Mina Lazarević, Zoran Cvijanović, Igor Đorđević, Ljubomir Bulajić, Ivana Dudić, Tijana Čurović, Vladan Dujović, Milena Vasić, Ivan Zablaćanski, Monika Romić, Ivana Knežević, Marijana Pejatović...

Opis: Serija je rađena po romanu Mir-Jam. Krinka i Lola Branković su dve sestre u ranim dvadesetim, obe veoma privlačne i zanimljive, iako potpuno različite. Krinka je povučena, voli da sanjari i nije mnogo zainteresovana za ljubavne odnose. Lola je njena sušta suprotnost - rano je ostala udovica, ali u njoj ima mnogo volje za životom, i veoma je raduju susreti sa različitim muškarcima. Jednog leta, njih dve zajedno sa svojom majkom odlaze na putovanje brodom, u Veneciju, pa na Rab. Letovanje i susret Krinkin sa Dubravkom, a Lolin sa Žarkom zauvek će im promeniti živote.

abandoned2829
abandoned2829
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 1351
Points : 1412
Datum upisa : 02.06.2013
Godina : 31
Hobiji : Prevodjenje
Omiljeni citat : A lot of problems in the world would disappear if we talk to each other instead of about each other

Jedne letnje noći Empty Re: Jedne letnje noći

Uto Maj 05 2015, 00:31
[You must be registered and logged in to see this image.]
abandoned2829
abandoned2829
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 1351
Points : 1412
Datum upisa : 02.06.2013
Godina : 31
Hobiji : Prevodjenje
Omiljeni citat : A lot of problems in the world would disappear if we talk to each other instead of about each other

Jedne letnje noći Empty Re: Jedne letnje noći

Uto Maj 05 2015, 20:33
[You must be registered and logged in to see this image.]
abandoned2829
abandoned2829
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 1351
Points : 1412
Datum upisa : 02.06.2013
Godina : 31
Hobiji : Prevodjenje
Omiljeni citat : A lot of problems in the world would disappear if we talk to each other instead of about each other

Jedne letnje noći Empty Re: Jedne letnje noći

Uto Maj 05 2015, 20:37
[You must be registered and logged in to see this image.]
abandoned2829
abandoned2829
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 1351
Points : 1412
Datum upisa : 02.06.2013
Godina : 31
Hobiji : Prevodjenje
Omiljeni citat : A lot of problems in the world would disappear if we talk to each other instead of about each other

Jedne letnje noći Empty Re: Jedne letnje noći

Uto Maj 05 2015, 20:39
[You must be registered and logged in to see this image.]
abandoned2829
abandoned2829
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 1351
Points : 1412
Datum upisa : 02.06.2013
Godina : 31
Hobiji : Prevodjenje
Omiljeni citat : A lot of problems in the world would disappear if we talk to each other instead of about each other

Jedne letnje noći Empty Re: Jedne letnje noći

Uto Maj 05 2015, 20:41
[You must be registered and logged in to see this image.]
abandoned2829
abandoned2829
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 1351
Points : 1412
Datum upisa : 02.06.2013
Godina : 31
Hobiji : Prevodjenje
Omiljeni citat : A lot of problems in the world would disappear if we talk to each other instead of about each other

Jedne letnje noći Empty Re: Jedne letnje noći

Uto Maj 05 2015, 20:51
Jedne letnje noći - 2. epizoda
I dok im majka sa novom prijateljicom, zagrebačkom gospođom Zupančić uživa u venecijanskim kafićima, sestre Krinka i Lola upoznaju lepote Venecije. Međutim, i u najlepšim gradovima na svetu postoje opasnosti i mogućnost da se doživi neko grozno iskustvo... Njih dve i ne slute da ih prati i na kraju spasava lepi neznanac sa broda - Dubravko.




Jedne letnje noći - 3. epizoda
Između sestara raste napetost, Dubravko se sviđa obema, a on se „ne izjašnjava“ koja mu je od njih dve bliža. Vožnja gondolom po venecijanskim kanalima na koju ih je poveo Dubravko, Loli i Krinki samo će uvećati nedoumice... Kratki boravak u Veneciji je završen i sestre sa majkom odlaze daleko od Dubravka na letovanje na ostrvo Rab. Za to vreme u Beogradu gospodin Milan Branković počinje da se oseća sve slabije i slabije.




Jedne letnje noći - 4. epizoda
Popularno letovalište u tadašnjoj Jugoslaviji, ostrvo Rab, prepuno je mladih ljudi željnih letnjih avantura. Lola i Krinka će sresti poznanicu iz Beograda Spomenku, i upoznati banatskog veleposednika Žarka Gavrilovića, razvedenog bogataša koji letuje sa ćerkom Milicom. Slikar Petar nagovara Krinku da mu pozira za portret.




Jedne letnje noći - 5. epizoda
Na osnovu Spomenkinog opisa zgodnog mladića koji je stigao na Rab i odseo u luksuznom hotelu Lola će zaključiti da je na Rab došao i Dubravko. Lola već ima dva udvarača, diskretnog gospodina Gavrilovića i agresivnog sestrića gospođe Zupančić, Vlatka. Krinka koja je po svojoj prirodi uvek popuštala Loli sada po prvi put nije spremna da sestri prepusti Dubravka ali po prvi put nije u stanju ni da se odupre pritisku emocija koje je vežu za lepog Dalmatinca. Međutim, Lola će shvatiti da se Dubravku ipak sviđa Krinka. Pažnju svih na Rabu će privući dolazak misteriozne lepe žene... Marije.




Jedne letnje noći - 6. epizoda
To što je Lola „velikodušno“ ustupila sestri Dubravka ne znači da se događanja na Rabu smiruju, naprotiv. Vlatko agresivno napada na Lolu koja se jedva odbrani, uplakanu će je sresti gospodin Gavrilović i u razgovoru s njim Lola će shvatiti kakav je muškarac njoj potreban. Pristajući da pozira za portret Krinka se nehotice uplela u vezi Spomenke i Petra koji će početi da prema njoj pokazuje neskrivene simpatije. Ljubomorna Spomenka će Krinki otkriti zanimljiv podatak da u Šibeniku niko ne poznaje navodnog činovnika Dubravka Marojevića. Petar i Dubravko će se otvoreno sukobiti oko Krinkine naklonosti.

[You must be registered and logged in to see this link.]


Jedne letnje noći - 7. epizoda
Velika letnja bura zahvatila je Rab, ali i dušu naše junakinje Krinke koja rastrzana sumnjama i ljubomorom, nepromišljeno ulazi u čamac koji će je odvući na pučinu. Srećom videće je Dubravko i velikim naporima uspeti da spase i nju i sebe, te će tu, na morskoj obali konačno jedno drugom priznati veliku ljubav. Za to vreme u hotelu majka Anđa i sestra Lola ali i svi prijatelji sa strahom i zebnjom iščekuju vesti o Krinki i svi će odahnuti kad se njih dvoje pojave. Krinkinu veliku sreću što je našla ljubav svog života prekinuće telegram iz Beograda. Njihov otac, Milan Branković, je teško bolestan i sestre sa majkom se vraćaju kući. Zagonetna gospođa Marija nalazi Krinkin izgubljeni medaljon i pita Spomenku da li zna čiji je. Dubravko gleda za brodom kojim odlazi Krinka i pita se zašto je otišla bez pozdrava. Anđu, Lolu i Krinku na vratima kuće čeka veliko tužno iznenađenje.

[You must be registered and logged in to see this link.]
abandoned2829
abandoned2829
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 1351
Points : 1412
Datum upisa : 02.06.2013
Godina : 31
Hobiji : Prevodjenje
Omiljeni citat : A lot of problems in the world would disappear if we talk to each other instead of about each other

Jedne letnje noći Empty Re: Jedne letnje noći

Sub Maj 09 2015, 15:16
Vaja Dujović i Milena Radulović o seriji "Jedne letnje noći", šmeku prošlosti i poželjnim partnerima
Njih dve zamenile su uloge. Iako pet godina mlađa od Vaje Dujović, Milena Radulović je u seriji "Jedne letnje noći" (Prva, sredom), snimljenoj prema romanu Mir-Jam, preuzela ulogu starije sestre.
- Svi koji nas poznaju misle da smo divno izgradile odnos. Vaja mi je uvek bila kao starija sestra, pa nam je bilo presmešno kada smo shvatile da ću ja biti u toj ulozi. Poznajemo se desetak godina, a tek sad funkcionišemo kao ravnopravne drugarice - otkriva Milena.
Mada u romanu Krinka i Lola odlaze i do Venecije, ekipa serije Italiju nije videla. Sve je snimano u Kotoru i Beogradu. Prohladno more s početka jeseni nije im smetalo.
- Više nas je boleo povratak s mora, jer smo u Beogradu, na dva stepena Celzijusova, snimale u letnjoj odeći. Svejedno, bilo nam je prelepo - kaže Vaja.
- Ma, provele smo se za tri Venecije - dopunjuje je Milena.
Za to je zaslužna i Mina Lazarević, koja igra njihovu majku.
- Ona je naša velika prijateljica i mnogo nam je pomogla. I sad se sa njom čujemo i viđamo - poručuje Vaja.
Dok je Mileni ovo prva uloga, budući da je tek na početku studija, Vaja (na šestoj godini) je već imala vatreno krštenje - igrala je Jovanku Čubrilović u filmu "Branio sam Mladu Bosnu". U seriji "Jedne letnje noći" videli smo je u istom kadru sa ocem, glumcem Vladanom Dujovićem, u ulozi njihovog komšije. I još ćemo ih gledati, jer je serija tek na sredini.
- U mojoj porodici nema čak ni umetnika, pa je tata bio frapiran kad je shvatio da ću upisati glumu - priča Milena.
- Za ovu ulogu odabrana sam na kastingu koji je bio raspisan za starije studente. Bila sam tek na kraju prve godine studija i otišla sam bez ikakvih očekivanja. Tek posle tri meseca shvatila sam da je uloga moja. A onog dana kada smo potpisivali ugovor, održan je kasting za dečju seriju. I tu sam mislila da nemam šanse, ali... Dobila sam drugu ulogu, u "Svemirskoj princezi". Izgleda da mi je tih dana bio dobar horoskop.
Sa Krinkom i Lolom, kažu, nemaju mnogo sličnosti.
- Trudila sam se da igram povučenu devojku, što ja uopšte nisam. Nema mnogo materijala da se odglumi sanjar. Ako sam nešto svoje ubacila kod Krinke, onda je to osmeh s kojim idem kroz život.
- Poput Lole, i ja pričam neprestano, volim društvo i pažnju, a i starija sam sestra - otkriva Milena. - Ona je i blesava, prilično nepromišljena, mada na kraju racionalno postupa - prepušta Dubravka sestri, udaje se, pomaže porodici. Najsličnija nam je pričljivost, a najviše se razlikujemo po tome što ona ne razmišlja mnogo, već kroz život ide sa lakoćom.
- Nekada je bilo više udvaranja, čežnje. Devojke i žene su bile dame, sve je bilo prefinjenije. Brakovi i veze su duže trajali. Iz prabakinih priča shvatila sam da je sve imalo više šmeka. Danas je sve "smeškić" sa srcima, a tada si morao da smišljaš rečenicu kojom ćeš da izjaviš ljubav. Maniri i vaspitanje su se podrazumevali, a sad se oduševiš kad je neko samo vaspitan i normalan - primećuje Vaja.
I Milena hvali prošlost.
- Dopada mi se pristup kakav su muškarci imali prema ženama, kako su im prilazili, koliko su se trudili zbog ljubavi... Sve je imalo težinu.
Stavljene "na muke", da kažu ko je sličniji njihovom tipu muškarca, Dubravko ili Žarko, usledili su zanimljivi odgovori:
- Više mi se dopada tip kao Žarko, stariji, stabilan i zreo. U tim odnosima važno mi je da imam nekoga ko će da me usmeri kad bude potrebno, a sticajem okolnosti to se desi tako što pronađeš nekoga starijeg. Važno mi je da muškarac bude duhovit, inteligentan, obrazovan, da imam o čemu sa njim da pričam. I da bude viši od mene (smeh). Shvatila sam da mi se uvek svidi to "nešto", zrelost sa primesama dečaštva - otkriva Milena.
I Vajin opis je precizan:
- Muškarac prvo mora mentalno da mi se dopadne, da razume glumački posao, bude inteligentan, šarmantan, nikako mračan. Ne mora da bude visok, ali može da ima plave oči (smeh).
Kada je reč o osobama sa kojima bi volele da igraju, na filmu ili u pozorištu, Vaja izdvaja Ljubu Bandovića, budući da je već imala sreću da radi sa Glogovcem, u "Mladoj Bosni".
- Mislim da je Glogovac trenutno naš najveći glumac i bila bi mi čast da radim sa njim, a od žena - sa Vesnom Trivalić. Obožavam je. Divna je prema mladim kolegama - ističe Milena, koja je dobila i malu ulogu u "Čizmašima". - Drago mi je što ću snimati sa klasićem Miodragom Dragičevićem koji igra glavnu ulogu u toj seriji. Eto, Vaja ima tatu u kadru, a ja klasića. A klasa je kao porodica.
MEDALjON
Važan detalj u seriji je medaljon od koga se Krinka ne razdvaja. I Vaja kod kuće ima stvari koje joj donose sreću.
- Dobila sam medaljon Jovanke Čubrilović, iz filma, sa likom Svetog Đorđa, kao uspomenu na moje prvo snimanje. To volim da nosim, ali ne na sebi, već u torbi.
- Mina nam je nešto između drugarice, koleginice i majke. Ona je kao neka dobra vila koja je došla u naše živote. Ponekad nismo umele da se snađemo, pogotovo ja, jer mi je to bilo prvo snimanje i bila sam najmlađa. Ali, Mina je učinila da nam bude prijatno, saslušala bi nas, mnogo privatnih stvari nam je rešila, a uz to je duhovita. U kadru smo se jedva smirivale koliko smo bile srećne - priseća se Milena.
BLAGO SLOBODI!
Svojevremeno je Sloboda Mićalović po završetku snimanja "Ranjenog orla", dobila pantalone koje je rado nosila kao Anđelka. Vaja i Milena nisu te sreće. - Mogu samo da kažem - blago Slobodi (smeh) - kaže Vaja, a Milena je dopunjuje: - Dopale su mi se bele pantalone i crvena majica, kao i sivi kompletić koji Lola nosi posle venčanja. Kostimi su šiveni po našim merama, pa sam kroz šalu sto puta na snimanju rekla: "Ako nestane, znate gde je - kod mene". Ali, klinke smo, nisu nas ozbiljno shvatili.
Obe žale za vremenom u koje je smeštena radnja serije, za ondašnjim vrednostima i načinom komunikacije.
Izvor: Večernje novosti

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sponsored content

Jedne letnje noći Empty Re: Jedne letnje noći

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu